12 de feb. de 2019

Gran acollida do proxecto dunhas pistas de atletismo en Lourenzá por parte da Federación Galega de Atletismo

No día de onte recibimos no Concello de Lourenzá a visita do Presidente da Federación Galega de Atletismo D. Isidoro Hornillos e do Vicepresidente de relacións institucionais da propia federación D. Jesús Vázquez. A xuntaza estivo presidida pola nosa Alcadelsa Dª. Rocío López.
Un dos puntos importantes da xuntanza foi o de tratar a da futura pista de atletismo na Mariña de Lugo, ante o cal o Concelo de Lourenzá presentou un proxecto económico da mesma nunhos terreos na zona de Recemil, unhas fincas que están próximas á autovía.
O mandatario da federación comprometeuse a estudiar o proxecto e buscar a viabilidade da mesma sabendo da necesidade que temos na nosa comarca dunhas tan demandadas instalacións de atletismo.
Ademáis a xuntanza sirviu para falar con eles do bo funcionamento dos dous clubs de atletismo da localidade e tratáronse futuros proxectos de vinculación entre a Federación e o Concello de Lourenzá.


7 de feb. de 2019

C. a Través provincial: 3 equipos en pódium (bx fem campión, cadete masculino subcampión e infantil bronce) así como triunfo para Lidia Balseiro en benxamín, subcampionatos para Ángela Rguez. benxamín e Manu Rguez. en cadete. Clasificados para Cto. Galego: 10 atletas!! Seguimos!!!

Fenomenal actuación unha vez máis das balas do Maderas Barcia.
Benxamín Masculino:
Luís Berdeal. 6º clasificado.

Benxamín Feminino:
Lidia Balseiro(campiona provincial). Ángela Rguez.(subcampiona). Sara Otero(4ª). Daniela Bruzos(7ª). Aroa Ferreiro(9ª). Manuela Lastra(21ª). Sara Terrón(29ª). Amina Bouyzar(32ª).
Equipo: Campión Provincial e 4º Clasificado.

Alevín Maculino:
Carlos Docampo(5ª). Samir Trazaguet(13º), Alex Santor(24º), Sergio García(27º). Rubén Ferreira (36º).
Equipo: 4º Clasificado.

Alevin Feminino:
Henar Méndez(6ª), Emma García(12ª), Sheila López(38ª), Andrea García(39ª), Laura Pérez(41ª).
Equipo: 4ª clasificado.

Infantil Maculino:
André Moreno(4º), Hugo López(16º), Ian Méndez(20º), David Martínez(24º).
Equipo: Bronce Provincial

Infantil Feminino:
Iria Rguez.(4ª), Carmen García(7ª), Lourdes García(19ª), Cecilia Gómez(33ª), Uma Córdoba(37ª).
Equipo: 4º Clasificado.

Cadete Masculino:
Manu Rguez.(subcampión), teshome Hermida(6º), Alberto Ratoeira(7º), Samu Debasa(21º) e Fer Vallines (23º)
Equipo: Subcampión provincial

Cadete Feminino:
Iria Otero(9ª), Carme Alonso(11ª), Mariña Salvatierra(12ª), Uxía Salvatierra(13ª), Marta Alonso(16ª).
Equipos: 4º Clasificado.

Clasificados para Cto. Galego:
Carlos Docampo, Henar Méndez, André Moreno, Iria Rguez, Carmen García e equipo Cadete Masculino.

Vídeo da Exhibición das Subcampionas Provinciais de Patinaxe